RegionSportWiadomość dnia

W Rudzkim Półmaratonie Industrialnym pobiegniemy w tym roku tylko wirtualnie

Choć epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego, to nadal będzie można wziąć udział w tym wydarzeniu. Zamiast tradycyjnego półmaratonu na przełomie lipca i sierpnia dla uczestników przygotowane zostało wyzwanie biegowe.

 

 

Koronawirusowy mandat za brud w samochodzie! To nie żart! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Każdy będzie mógł przebiec półmaraton lub dystans 10 km indywidualnie lub w małej grupie, przy zachowaniu zasady dystansu społecznego. Następnie swój wynik będzie można zarejestrować na specjalnej platformie. Udział w takiej formule biegu możliwy jest już od 10 czerwca. Koniec zabawy zaplanowano na 1 sierpnia. Wtedy też poznamy zwycięzców poszczególnych biegów.

– Rudzki Półmaraton Industrialny na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych w Rudzie Śląskiej. Wiele osób ukończyło wszystkie dotychczasowe edycje i nie wyobrażało sobie, że nie wezmą udziału w biegu w tym roku. To ukłon w stronę tych biegaczy. Ja natomiast mam nadzieję, że już w przyszłym roku ponownie tłumnie zobaczymy się na starcie półmaratonu w Rudzie Śląskiej – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Tegoroczna edycja biegu miała się odbyć w sobotę 1 sierpnia o godz. 21:30. – Decyzję o wstrzymaniu organizacji biegu w tradycyjnej formule podjęliśmy przed kilkoma dniami. Niestety, nie ma szans, by do 1 sierpnia sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju pozwoliła na to, żeby taki bieg mógł się bezpiecznie odbyć – wskazuje August Jakubik, dyrektor biegu. – Organizatorzy wielu imprez biegowych w Polsce, które zgodnie z kalendarzem miały się odbyć już wcześniej, zdecydowali się na przeprowadzenie swoich zawodów w tzw. wersji wirtualnej, w której każdy z uczestników indywidualnie pokonuje dystans biegu. Na taką formułę półmaratonu zdecydowaliśmy się także i w Rudzie Śląskiej – dodaje.

 

Zasada „wirtualnego” Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego jest prosta. Zawodnicy mają 52 dni (od 10 czerwca do 1 sierpnia) na pokonanie dystansu półmaratońskiego – 21,1 km. Dodatkowo rywalizacja odbędzie się na odcinku 10 km. – Krótszy dystans dedykujemy gównie dla tych, którzy nie czują się na siłach, by pokonać półmaraton – informuje August Jakubik. W ramach biegowej rywalizacji na 10 km przeprowadzona zostanie także klasyfikacja samorządowa, kierowana dla wszystkich samorządowców. Patronat nad tym wydarzeniem objął Śląski Związek Gmin i Powiatów. W ramach tegorocznej edycji rudzkiego półmaratonu będzie można wziąć także udział w marszu Nordic Walking, który odbędzie się na dystansie 10 km.

Każdy z zawodników, który pokona wybrany dystans, po rejestracji za pomocą specjalnego formularza przesyłać będzie swój wynik wraz ze zdjęciem lub zrzutem ekranu pokazującym bieg z widocznym dystansem i czasem zarejestrowanym przez urządzenie rejestrujące (zegarek lub telefon z GPS). Dla zawodników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w poszczególnych biegach przygotowane zostały puchary. Każdy z uczestników otrzyma natomiast pamiątkowy medal z wygrawerowanym czasem. Szczegółowy regulamin zawodów oraz szczegóły biegu zamieszczone są na stronie internetowej: www.polmaratonrudzki.pl.

 

Rudzki Półmaraton Industrialny odbywa się od 2015 r. na przełomie lipca i sierpnia. W ubiegłym roku na dystansie półmaratońskim wśród mężczyzn wygrał Marokańczyk Abderrahim Elasri, natomiast wśród kobiet wygrała Węgierka Zita Kacser. Z kolei najlepszymi rudzianami okazali się Daria Mendecka i Arkadiusz Połeć.

We wszystkich dotychczasowych edycjach Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego w biegu głównym i biegach towarzyszących wzięło udział 4 500 uczestników. 1/3 z nich to mieszkańcy Rudy Śląskiej.

 

red: W.Żegolewski
źródło: UM Ruda Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rafał Trzaskowski na Śląsku: Od dawna ostrzegaliśmy, że będą kłopoty w kopalniach! [WIDEO]

Śląskie: Bunt przeciwko sieci 5G! Nadajnika nie chcą u siebie mieszkańcy Bierunia. Głos zabrał burmistrz!

Kolejnych 92 górników z koronawirusem. Trwają masowe badania przesiewowe na COVID-19

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close