RegionWiadomość dniaZdrowie

W Sosnowcu 800 tysięcy, w Bielsku 600. Do mieszkańców trafią darmowe maseczki

Dokładnie 681.200 sztuk maseczek chirurgicznych trafi w przyszłym tygodniu do mieszkańców Bielska-Białej. Urząd Miejski otrzymał maseczki od Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Dystrybucja maseczek zacznie się w poniedziałek, 12 kwietnia i potrwa do piątku, 16 kwietnia w specjalnych punktach na terenie całego miasta – m.in. na placach: Bolesława Chrobrego, Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury. Punkty będą działały w godz. 9.00-16.00 i będą obsługiwane przez Straż Miejską oraz członków Polskiego Czerwonego Krzyża. Dodatkowo w punktach dostępne będą materiały informacyjne dotyczące szczepień na Covid-19.

W godzinach popołudniowych ratownicy PCK będą rozdawać maseczki również na osiedlach mieszkaniowych. Poza tym maseczki będzie można odebrać w maskomatach przed budynkami Urzędu Miejskiego, w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy placu Ratuszowym 4 i w siedzibie PCK przy ul. Jana Sobieskiego 6.

W akcję rozdawania włączą się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie miasta. W ich jednostkach maseczki będzie można odbierać w godzinach popołudniowych. Również w godzinach popołudniowych na osiedlach mieszkaniowych maseczki będą dystrybuowane przez rady osiedli.

Część maseczek trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podopiecznych Koła Bielskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku na COVID zaszczepią nas farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci. Ruszają szkolenia

Pole w Raciborzu kryło tajemnicę o której nikt nie miał pojęcia! [WIDEO]

Katowice: Wolontariusze potrzebni do pomocy w szpitalu tymczasowym w MCK

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close