Region

W weekend do szpitala tymczasowego w MCK mogą trafić pierwsi pacjenci

Już w najbliższy weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach uruchomiony zostanie szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Ustawiany jest ostatni sprzęt, doposażane są gabinety zabiegowe. Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, w weekend do placówki mogą trafić już pierwsi pacjenci.

Przez specjalną stronę internetową www.szpitaldlaslaska.pl zgłosiło się 600 ochotników do pracy w szpitalach tymczasowych na terenie województwa śląskiego.

W szpitalu w MCK będzie możliwość leczenie zakażonych pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, diabetologicznymi, a także tych z ostrą niewydolnością oddechową. W szpitalu będą trzy sale zabiegowe.

-Jedna w sprzęt endoskopowy do kolonoskopii, gastroskopii i bronchoskopii. Drugą salę taką ogólnochirurgiczną zabiegową i trzecią salę wyposażoną w sprzęt okulistyczny, laryngologiczny, aby zabezpieczyć w miarę jak najszerzej wszystkie możliwe powikłania, które występują u pacjentów w COVID 19 – mówi Piotr Grazda, dyrektor Szpitala MSWiA w Katowicach.

Bardzo zaawansowane są prace w pozostałych dwóch szpitalach tymczasowych w Pyrzowicach i Ustroniu. Ich gotowość do przyjmowania pacjentów będzie zależeć od potrzeb. Są traktowane jako rezerwa dla pozostałych szpitali. Gotowość do przyjmowania pacjentów mają osiągnąć z początkiem grudnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close