RegionWiadomość dnia

W Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach zabraknie ratowników?

Ciężka sytuacja w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach. Na ponad 430 ratowników kontraktowych, 185 złożyło oferty współpracy w nowym roku. To gwarancja bezpieczeństwa 3 milionów mieszkańców województwa śląskiego.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz

Zapisy w umowie są wg. ratowników, mocno niekorzystne. Pierwsza sprawa to stawka godzinowa. Druga to harmonogram pracy. Ostatni mówi o tym, że pracownicy mogą zostać ściągnięci na dodatkowe dyżury, których nie było w grafiku.

Według władz pogotowia sytuacja jest stabilna i nie ma zagrożenia. Symulacje, pokazują, że czas pracy ratowników kontraktowych i etatowych wystarczy do ustalenia grafików na najbliższy kwartał. Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział niższa dotację dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach na przyszły rok o blisko 9 milionów złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

180 tysięcy szczepień przeciwko koronawirusowi tygodniowo. Tylko czy będzie tylu chętnych?

Bytom: Przekopali 4 tysiące ton gruzu i cegieł, by światło dzienne ujrzał piękny pałac!

Bielsko-Biała: Protestują bo nie chcą podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close