Region

W Zabrzu posadzono drzewo w ramach obchodów 90. urodzin Janoscha

W ramach obchodów 90. urodzin Janoscha, popularnego autora bajek dla dzieci, w Parku Hutniczym odbyło się dzisiaj niecodzienne wydarzenie – zasadzono nowe drzewo: buk Janosch. To pierwsza z roślin, które będą sadzone na terenie Zabrza, na cześć honorowych obywateli tego miasta.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zaproszeni goście i szereg miłośników Janoscha uczciło w ten sposób artystę, który urodził się i wychowywał przy ul. Piekarskiej w Zabrzu-Zaborzu.

– To piękny symbol i chyba najlepszy sposób, w jaki możemy uhonorować tak znakomitego obywatela naszego miasta – mówiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Moją ulubioną bajką Janoscha jest „Ach, jak
cudowna jest Panama”, która w prosty, ale jakże doskonały sposób, pokazuje życie każdego człowieka. I wierzę, że właśnie to drzewo przez wiele lat, i dla wielu następnych pokoleń, będzie przypominać proste prawdy, o jakich Janosch pisał w swoich dziełach.

Dobór gatunku drzewa jest nieprzypadkowy – wybrał go osobiście sam jubilat, który jednak chciał nadać mu imię „Gorbaczow”. Organizatorzy przedsięwzięcia wspólnie jednak uznali, że tak zacna roślina sadzona na cześć wybitnego artysty powinna nosić właśnie jego miano.

Źródło i foto: UM Zabrze

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close