REKLAMA
Kategorie

„Ja płonę” Waglewski, Hołdys i Panasewicz w Sosnowcu

Wystarczyło kilka godzin, żeby tysiąc bezpłatnych wejściówek na koncert „Ja Płonę”, który odbędzie się z okazji 40. lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, rozeszło się wśród mieszkańców.

Koncert pod nazwą „Ja Płonę” rozpocznie się o 13 grudnia o godzinie 19. Scena zlokalizowana będzie na Placu Papieskim, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, trzeba było jednak pobrać specjalny bilet ze strony miejskiej Sosnowca. Tych już nie ma dostępnych.

Koncert „Ja Płonę” cieszy się olbrzymim zainteresowaniem

– Wszystkie bilety w ciągu kilku godzin dosłownie się rozeszły. Przygotowane mieliśmy tysiąc biletów, rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Nie spodziewaliśmy się takiej skali zainteresowania, bo przecież koncert będzie organizowany na zewnątrz. To tylko pokazuje, że dobór artystów i tematyka koncertu budzi wśród mieszkańców ogromne zainteresowanie – mówi Rafał Łysy z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ 

Czołg przed kopalnią Wujek. Ten widok przypomina o wydarzeniach sprzed 40. lat. Dzisiaj ożyły – bo ożył i sam czołg.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach w nowej odsłonie

Powiązane artykuły

Kto pojawi się na scenie w Sosnowcu

Wśród artystów, którzy wystąpią podczas koncertu „Ja Płonę” są: Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska, Janusz Panasewicz, Wojciech Waglewski, Tomasz Organek, Robert Matera, Mietall Waluś i Zbigniew Hołdys. Za aranżację i oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Marcin Bors.

– To nasz obowiązek, aby czcić pamięć osób, które walczyły o naszą wolność. Sosnowiec po raz kolejny pamięta o bohaterach sprzed lat. W 2016 roku, z okazji 95. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego, odbył się koncert „Polska w hołdzie powstańcom śląskim”, który zorganizowaliśmy przed Urzędem Miejskim. Teraz upamiętniamy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Stan wojenny w Polsce został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku, został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go dopiero 22 lipca 1983 roku. W tym roku obchodzimy 40 rocznicę jego ogłoszenia, a także 40 rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. Z tej okazji zaplanowano otwarcie specjalnej ekspozycji stałej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności.

Śledztwo pod choinkę? Detektyw Monk od grudnia w Telewizji TVS!

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus atakuje też niemowlaki! Tylko do jednego szpitala trafiły 4 niemowlęta

Metropolitalna Wigilia z pustym miejscem dla Kamila Durczoka. Wciąż potrzebna pomoc w organizacji

Kolejne bieda-parkingi przejdą do historii. Katowice powiększą strefę płatnego parkowania

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button