KrajRegion

Wakacje w tym roku rozpoczną się wcześniej. 19 czerwca uczniowie będą mieć już w rękach świadectwa

Dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w środę, 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym. MEN zmienia przepisy odpowiadając na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego.

 

Apel TOP 5 SILESIA FLESZ: Nie chcemy stolicy w Katowicach!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia zmieniający termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Został on właśnie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Zapisano w nim, że 19 czerwca br. będzie ostatnim dniem zajęć szkolnych, a uczniowie tego dnia odbiorą świadectwa.

MEN proponuje, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca, w tym zakresie nie zmieni się nic. Wprowadza natomiast zasadę, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

 

źr. MEN

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close