RegionWiadomość dnia

Wandal czy wkurzony kierowca? Ktoś zniszczył fotoradar w Gliwicach! [ZDJĘCIA]

Policja poszukuje sprawcy zniszczenia fotoradaru na węźle Gliwice „Sośnica” przy zjeździe z autostrady A1 na A4. Fotoradar, zniszczony w Gliwicach to prawdziwa kosa na drogowych piratów – pstryknął już ponad 26 tysięcy zdjęć!

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz


To według danych Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego przytaczanych przez autokult.pl najskuteczniejszy fotoradar w kraju. Od chwili kiedy stanął w tym miejscu czyli od lipca zeszłego roku do momentu zniszczenia, wykrył 26,5 tysiąca naruszeń przepisów.

Jest to miejsce w którym dochodziło do wielu zdarzeń drogowych, kolizji wypadków i o instalację fotoradaru w tym miejscu wnioskowała policja, GDDKiA w związku z tym w lipcu ubiegłego roku zdecydowaliśmy na postawienie tam właśnie tego fotoradaru – mówi Wojciech Król, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Teraz urządzenie nie działa. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godzinę.

-Wydział kryminalny komisariatu trzeciego prowadzi intensywne dochodzenie w tej sprawie. Przy okazji apelujemy do osób, które może w tym czasie przejeżdżały, zauważyły kogoś, kto manipulował coś przy maszcie fotoradaru – mówi podinsp. Marek Słomski, KMP w Gliwicach.

Wandal czy wkurzony kierowca? Ktoś zniszczył fotoradar w Gliwicach
Wandal czy wkurzony kierowca? Ktoś zniszczył fotoradar w Gliwicach

Koszty uszkodzenia fotoradaru oszacowane zostały na kilkanaście tysięcy złotych, które pokryje firma ubezpieczeniowa. Urządzenie ma zostać naprawione za kilka tygodni.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close