AlarmRegionWiadomość dnia

Warta w Zawierciu zielona! Ktoś zafarbował rzekę? [WIDEO]

Warta w Zawierciu wygląda, jakby miasto przygotowywało się do obchodów dnia św.Patryka. Wczoraj popołudniu właśnie tak intensywnie zieloną barwę miała niemal cała rzeka Warta w Zawierciu.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-No gdzieś jakiś wyciek musiał skądś być, no bo trudno powiedzieć co to mogło być jak nie jest zbadane, nie? No ale przechodziłem koło godziny 15 no i rzeka Warta była zielona. -Nie zaniepokoił się pan? -Powiem panu szczerze – trochę tak. Ale tak jak mówię, nie głosiłem tego, bo powiem szczerze nawet nie wiedziałem gdzie – mówi Stanisław Kozik, mieszkaniec Zawiercia.

Mieszkańcy zgłosili jednak sprawę Straży Miejskiej w obawie że do rzeki wyciekają substancje niebezpieczne. Zdjęcia pojawiły się również na portalach alarmowych Zawiercia, które wywołały lawinę komentarzy. Inni mieszkańcy zwracają także uwagę na ogólny zły stan rzeki.

 

-Nie wiem, kto się zajmuje tą Wartą i tym wszystkim, bo tutaj jak przychodzi lato to to jest jeden wielki smród, a tu pan widzi, że kanał i ścieki płyną. -Jaki jest stan rzeki? -Taki jak widać, czyli o kant stołu… także no nie wiem dlaczego nikt nie dba o to – mówi nam anonimowo jedna z mieszkanek Zawiercia.

-Latem śmierdzi, bo ona się robi taka zielonkawa jak gdyby. No nie wiem od czego to zależy, no ale coś tu musi byćpodkreśla Lucyna Zawrin, mieszkanka Zawiercia.

Jak zapewniają w Urzędzie Miejskim w Zawierciu wczorajszy incydent z zieloną Wartą nie był niebezpieczny, a mieszkańcy mogą spać spokojnie.

Zdjęcia pojawiły się również na portalach alarmowych Zawiercia, które wywołały lawinę komentarzy. Inni mieszkańcy zwracają także uwagę na ogólny zły stan rzeki
Zdjęcia pojawiły się również na portalach alarmowych Zawiercia, które wywołały lawinę komentarzy. Inni mieszkańcy zwracają także uwagę na ogólny zły stan rzeki

– Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu, a więc nasze miejskie wodociągi sprawdzały kanalizację ogólnospławną w rejonie ulic Marszałkowska, Porębska i Stary Rynek. Na wysokości ulicy Porębskiej okazało się że mamy do czynienia z zatorem i ten zator został bardzo szybko usunięty, kanał został wyczyszczony, jednak w związku z tym zatorem do rzeki przedostał się barwnik neutralny dla środowiska, który zabarwił całą wodę na zielono, więc przez moment mieliśmy okazję zobaczyć w nieco nietypowej kolorystyce rzekę Wartę – wyjaśnia Patryk Drabek, UM Zawiercie.

Urząd Miejski wkrótce przedstawi specyfikację użytego barwnika, żeby wykazać jego całkowitą neutralność dla środowiska.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziennikarz TVP i Gazety Wyborczej zamordowany! Nie żyje Krzysztof Leski

Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem! [WIDEO]

Kobieta ze Śląska w rządzie! Alina Nowak nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close