Region

WAŻNE: noworodek w oknie życia w Sosnowcu

Siostry Karmelitanki z Sosnowca poinformowały, że dzisiaj, w Wielką Sobotę, o godzinie 4:50 ktoś pozostawił w oknie życia prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej małe dziecko.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

To nowonarodzona dziewczynka. Procedury wypełnione, dziecko bezpieczne. Modlimy się za matkę i dziecko – pisze Caritas na swojej stronie internetowej.

W tym oknie życia znaleziono noworodka. Fot. Caritas Diecezji Sosnowieckiej
W tym oknie życia znaleziono noworodka. Fot. Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Potwierdza to sosnowiecka policja. – Teraz prowadzimy czynności, musimy ustalić, czy osoba, która je tam umieściła jest świadoma konsekwencji. Musimy po prostu sprawdzić, czy był to krok podjęty świadomieinformuje TVS News podkom. Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

Jednocześnie policja musi sprawdzić czy dziecko w oknie życia pozostawił jego prawny opiekun.

To już trzecie dziecko uratowane dzięki istniejącemu od 11 lat sosnowieckiemu Oknu Życia. Pierwsze znalazło tam bezpieczne schronienie dwa lata temu – 19 marca 2018 r.

W naszej diecezji działają dwa okna życia – w Sosnowcu i Jaworznie. W całej Polsce takich miejsc jest około stu. Pozostawienie dziecka w Oknie Życia daje pełną anonimowość matce. Po zabraniu dziecka z Okna uruchamiana jest specjalna procedura. Najpierw zostaje powiadomione Pogotowie Ratunkowe w celu podjęcia działań medycznych. Następnie nazajutrz zostaje poinformowany Ośrodek Adopcyjny, który już dalej pilotuje proces prawny adopcji. Dzięki takim miejscom dziecko, mimo zapewne tragicznej sytuacji matki, ma znacznie większą szansę na przeżycie – nie trafi na śmietnik, jak zdarzało się to często przed laty z niechcianymi noworodkamiinformuje Caritas.

Fot: Caritas Diecezji Sosnowieckiej

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Powstał pierwszy maskomat. Maseczki za darmo w Bielsku-Białej! [WIDEO]

Studenci WST w Katowicach uszyli maseczki dla lekarzy. Trafiły już do Chorzowa [WIDEO]

Śląska tarcza antykryzysowa. Pomóc chcą Katowice i województwo śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close