KrajRegion

Ważne zmiany w rozporządzeniu dotyczącym szczepień! Kiedy zaszczepieni zostaną ozdrowieńcy?

Ozdrowieńcy będą szczepieni przeciw Covid-19 nie wcześniej niż trzy miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa – czytamy w opublikowanej w Dzienniku Ustaw nowelizacji rozporządzenia w sprawie ograniczeń epidemicznych.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Ozdrowieńcy będą poddawani szczepieniu przeciw Covid-19 w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Przedmiotowa regulacja wynika z przesłanek klinicznych, bowiem w przypadku ozdrowieńców szczepienie stanowi drugi kontakt ich organizmów z antygenem, stąd dla zapewnienia właściwego poziomu odporności wystarczające jest zaszczepienie takich osób jedną dawką szczepionki” – wyjaśniono w uzasadnieniu rozporządzenia.

Ozdrowieńcy, którym już wystawiono skierowanie na szczepienie, będą mogli mu się poddać bez konieczności odczekania 3 miesięcy.

Od czwartku maseczki nie będą musiały nosić osoby obciążone zaawansowanymi schorzeniami neurologicznymi, układu oddechowego lub krążenia, przebiegającymi z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Źródło:Dziennik Ustaw, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ze zwykłej zamieni się w wyjątkową. Studenci WST w Katowicach zaprojektowali modernizację podstawówki!

Na Śląsku nie ma komu pracować w urzędach! Wakatów coraz więcej!

Koniec ery spalinowych autobusów na Śląsku? Miasta kupują hybrydy i elektryczne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close