RegionWiadomość dnia

Wigilia dla samotnych w Dąbrowie Górniczej 16 grudnia. Przyjdzie kilkuset potrzebujących [WIDEO]

Wigilia dla samotnych w Dąbrowie Górniczej coraz bliżej. Wyjątkowe spotkanie organizują w tym roku Miejski Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta.

 

Święta co raz bliżej a ich atmosferę czuć na każdym kroku. W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej swoje Spotkanie Świąteczne mieli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Seniorzy wspólnie kolędowali oraz łamali się opłatkiem.

Wigilia dla samotnych w Dąbrowie Górniczej coraz bliżej. Wyjątkowe spotkanie organizują w tym roku Miejski Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta

-Kiedyś ubierało się choinkę w Wigilię. I śpiewało się kolędy. Teraz idziemy z duchem czasu, tak jak w całej Europie, na świecie. Ten nastrój świąteczny już wcześniej się zaczyna, tak jak na przykład dzisiaj – mówi Dorota Kirsz z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej.

W Dąbrowie Górniczej trwają także przygotowania do wigilii dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących, która jest organizowana przez Miejski Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta. W tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty.

Wigilia dla samotnych w Dąbrowie Górniczej coraz bliżej. Wyjątkowe spotkanie organizują w tym roku Miejski Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta

-Atmosfera jest niepowtarzalna. Jest tak cudownie jak obok siebie siedzą obcy sobie ludzie, ale łączy ich jedno – niemożliwość spędzenia wigilii przy rodzinnym stole, bo tej rodziny albo nie mają, albo są sami, albo czekają na kogoś, kto nie przychodzi – mówi Henryka Cecha, prezes zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Wigilia dla samotnych odbędzie się 16 grudnia o godzinie 13:00 w stołówce „Jedenastce” w Dąbrowie Górniczej. Weźmie w niej udział 250 osób. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close