KrajRegionWiadomość dnia

Wiosna w czasach zarazy. Parki, bulwary i plaże znowu otwarte i znowu pełne ludzi! [WIDEO]

Od poniedziałku 20 kwietnia lasy, parki, parki narodowe, promenady, bulwary, plaże i ogrody botaniczne znów są otwarte. Ku uciesze miłośników zieleni.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

-Pierwsza wycieczka do lasu po otwarciu? -Tak, nareszcie żyję! Zrobiłam takie koło w lesie, bardzo wielkie, i jestem cała szczęśliwa. Tego mi tak brakowało i widzę, że ludzie zaczynają chodzić. Szczególnie z dziećmi, no i psy – mówi Małgorzata, mieszkanka Rudy Śląskiej.

Oprócz lasów czy parków, na wycieczkę od dziś można się wybrać do ogrodów botanicznych. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie został jednak otwarty tylko w części.

-Ogród jest otwarty do godziny 15:00, ale tylko ta część w której się znajdujemy, czyli na Sośniej Górze, nazywana Ogrodem Żółtym. Natomiast ta część, która jest w okolicach przedszkola oraz wapienników od strony ulicy Grudniowej i Miodowej tą otworzymy od 1 maja, ale tylko w weekendy. Chodzi o to, aby w dni robocze jednak nie stwarzać zagrożenia gromadzeniem się zbyt wielu ludzi, zwłaszcza że tam akurat dość intensywnie się pracuje – mówi dr Leszek Trząski, z-ca dyrektora ds. naukowo-dydaktycznych w Śląski, Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Jak podkreślają w Śląskim Ogrodzie Botanicznym wizyta będzie okazją do obejrzenia kwitnącej tarniny czy czereśni. W związku z suszą na eksplozję kolorów trzeba poczekać na pierwszy porządny deszcz. Należy pamiętać o tym, że wciąż nieczynne są punkty gastronomiczne i plac zabaw.

Jak podkreślają w Śląskim Ogrodzie Botanicznym wizyta będzie okazją do obejrzenia kwitnącej tarniny czy czereśni.
Jak podkreślają w Śląskim Ogrodzie Botanicznym wizyta będzie okazją do obejrzenia kwitnącej tarniny czy czereśni.

Wchodzić można także do lasów, ale również tu taka infrastruktura jak wiaty, miejsca biwakowe, siłownie, place zabaw, tarasy widokowe czy ścieżki edukacyjne są nieczynne.

-W lesie nie ma obowiązku noszenia maseczki. Niemniej jednak na miejscach parkingowych i parkingach taki obowiązek wciąż istnieje. Chciałbym również zwrócić uwagę na to, iż mimo że wszystkie lasy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach zostały udostępnione mieszkańcom, to obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego – mówi Sławomir Cichy, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Dlatego odwiedzający lasy proszeni są o zachowanie maksymalnej ostrożności, bo nawet jedna iskra może spowodować duży pożar. Dlatego chociaż koronawirus nie jest już przyczyną zamknięcia lasów, może się nią stać susza.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom: Koniec dramatu chorych na koronawirusa z DPS Kombatant. Mają już schronienie i opiekę [WIDEO]

Od 20 kwietnia zmiana zasad bezpieczeństwa [OBOSTRZENIA W POLSCE]

Odwiedź Sklep TVS i odkryj muzyczne nowości śląskiej sceny i nie tylko!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close