RegionWiadomość dnia

Woda zdrożeje o 3 zł za metr! Są też plany podwyżek na kolejne 3 lata

Są kolejne podwyżki. Tym razem cen wody. Woda ma podrożeć o 3 złote na metrze sześciennym. Na tym nie koniec, bo są plany kolejnych podwyżek w najbliższych 3 latach!

 

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Jest nieco ponad 14 zł, będzie ponad 17. Tyle mieszkańcy Jaworzna będą prawdopodobnie płacić za wodę i ścieki. Wodociągi Jaworzno zaproponowały nową taryfę, a ceny mają rosnąć stopniowo przez najbliższe trzy lata. Tylko w tym roku woda i ścieki miałyby zdrożeć o ponad złotówkę i trzydzieści groszy.

– Strasznie dużo, to jest bardzo dużo. Już na wszystkim się oszczędza, a jak jeszcze wodę trzeba będzie oszczędzać, to już będzie tragedia – mówi Renata, mieszkanka Jaworzna. -My jeszcze jak my, ale ci co mają dzieci małe… I dużo prania i tej wody jednak pójdzie – mówi Kalina Florek, mieszkanka Jaworzna.

Przed naszą kamerą wypowiadać się w tej sprawie nie chcieli się dziś ani pracownicy Wodociągów Jaworzno, ani Urzędu Miejskiego. Odsyłając do oświadczenie na swojej stronie internetowej. Podwyżki tłumaczą między innymi wzrostem cen towarów i usług.

– Zbliża się sesja Rady Miejskiej i na pewno na najbliższych komisjach, szczególnie gospodarki, będziemy prosili zarząd, żeby nam przedstawił rozliczenia finansowe dotychczasowej działalności i prognozę finansów na najbliższe trzy lata. Skąd aż tak duże podwyżki? – mówi Tomasz Sędor, Koalicja Obywatelska, wiceprzewodniczący RM w Jaworznie.

Docelowo, do 2021 roku, woda i ścieki w Jaworznie miałyby zdrożeć o blisko 3 zł za metr sześcienny. Porównując koszt samej wody Jaworzno, nawet po podwyżce, i tak wypada lepiej niż np. Dąbrowa Górnicza czy Mikołów. Ale taniej jest za to między innymi w Myszkowie, czy Częstochowie.

Zgodnie z ustawą nową taryfę musi zaakceptować Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które ma na to 45 dni. Podwyżki cen wody planowane są także min. Siemianowicach Śląskich, Zabrzu czy Będzinie.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close