KrajRegion

WOŚP: Ręcznie malowana gitara, samochód Chucka Norrisa, a nawet autobus! Sprawdź co możesz wylicytować

Już ponad 7 milionów złotych na aukcjach Allegro dla WOŚP. Udział w licytacjach to możliwość wsparcia celu Finału, którym w tym roku jest otolaryngologia, laryngologia i diagnostyka głowy. Zobacz, co możesz wylicytować!

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Na aukcjach WOŚP znajdują się przedmioty z wyjątkowymi historiami, kolekcjonerskie, warte miliony złotych, ale również wspaniałe rękodzieła, przedmioty związane z kulturą i nauką. Zachęcamy do udziału każdego, kto chce podzielić się przedmiotem od serca i przekazać cząstkę siebie.

Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins

Replika serialowego Walker Texas Ranger Truck, czyli Dodge Ram 1500, którym funkcjonariusz Cordell Walker (przyp. red. postać, w którą wcielił się Chuck Norris) poruszał się po bezdrożach stanu Teksas. Dziś Bracia Collins oraz firma JUAN wspólnymi siłami przywracają samochód do służby, przekazując go na aukcje na cel 29. Finału WOŚP.

MZA: Autobus nr tab. 8221 – Solaris U18 dla WOŚP

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. przekazały na nasze aukcje sprawny, dopuszczony do ruchu autobus nr tab. 8221 – Solaris U18

Obraz 'Jurek Owsiak' Monika Graczyk

Portret Jurka Owsiaka o wymiarach: 100 x 100 cm autorstwa Moniki Graczyk również można znaleźć na aukcjach Allegro dla WOŚP. Dzieło jest podpisane przez Jurka Owsiaka.

Harfa Schwieso z XIX w. Jadwigi Nahoreckiej

Trafił do nas niezwykły przedmiot, jakim jest 200-letnia harfa, którą otrzymaliśmy od harfistki Jadwigi Nahoreckiej.

Ręcznie malowana słonecznikowa gitara Pol’and’Rock

Przedmiotem tej aukcji jest słonecznikowa gitara Pol’and’Rock Festival autorstwa Martyny Krasnowskiej w całości ręcznie pomalowana farbami akrylowymi, konturowana pisakami i polakierowana. Inspirowana Najpiękniejszym Festiwal Świata nosi charakterystyczne elementy nawiązujące do imprezy; słowa ,,Zaraz będzie ciemno”, na które zna odezwę każdy, kto choć raz był na festiwalu; buty wiszące na liniach wysokiego napięcia. Nuty namalowane w lewym dolnym rogu to linia melodyczna do wokalu piosenki ,,Antifa” zespołu Pidżama Porno, natomiast nuty w prawym górnym rogu to fragment Mazurka Dąbrowskiego. Tył gitary jest widokiem na dużą scenę podczas otwarcia Pol’and’Rock Festival. Na niebie lecą samoloty, które na żywo mogli widzieć uczestnicy imprezy w 2019 roku. Wystrój sceny nie nawiązuje do konkretnego roku, jest wizją artystki nawiązującą do kwiecistego motywu. Patrząc na bawiący się tłum, powiewające flagi i błękitne niebo można zatęsknić za Kostrzyńskim polem. Na telebimie postać, której nie trzeba przedstawiać. Gitara jest w pełni sprawna, można na niej grać.

Źródło: WOŚP

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close