AlarmRegionWiadomość dnia

Wow! Ale odkrycie! TO policjanci i celnicy znaleźli pod Tarnowskimi Górami! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tarnogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego. W jednym z budynków gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli prawie 3 tony nielegalnego tytoniu. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 1,5 miliona złotych. Oprócz więzienia, zatrzymanemu grozi wysoka grzywna. Co ciekawe – policjanci na trop fabryki lewego tytoniu trafili po zgłoszeniu dotyczącym …wylewanie nieczystości. To zgłoszenie się nie potwierdziło, ale policjanci podczas interwencji zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, znajdującego się na terenie posesji. Przez wysokie ogrodzenie mundurowi dostrzegli, jak kilkukrotnie przechodził on z samochodu dostawczego do garażu, sprawiając wrażenie zdenerwowanego.

 

Z informacji policjantów wynikało, że w rejonie tym mogą być przechowywane wyroby tytoniowe, dlatego, gdy tylko mężczyzna otworzył bramę posesji, mundurowi podjęli interwencję. W metalowym garażu znaleziono susz oraz krajankę tytoniową o łącznej wadze prawie 3 ton. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, stróże prawa przejęli nielegalny towar. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego została oszacowana na kwotę ponad 1,5 miliona złotych. Zatrzymany 35-latek to mieszkaniec powiatu gliwickiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został mu przedstawiony zarzut. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym i zakazał opuszczania kraju oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych. 35-latkowi grozi kara nawet 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close