Oglądaj w TVSRegion

Wpływ wody na zdrowie. Czy woda jest wodzie równa? [ŻYWIENIOWE ABC]

Czy wiesz, jak duży jest wpływ wody na twoje zdrowie? Woda w różnych częściach kraju ma inny skład i właściwości, może też powodować różne schorzenia i dolegliwości.

 

Wpływ wody na zdrowie jest ogromny. Bez wody nie ma życia, a bez wody dobrej jakości możemy narazić się na utratę zdrowia. W programie „Żywieniowe ABC” dowiemy się więcej o wpływie wody na organizm i odpowiemy m.in. na pytanie: czy woda może powodować choroby?

Oglądaj „Żywieniowe ABC” we wtorek 28 stycznia o 17:30 w TVS.

 

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Wpływ wody na zdrowie

Czy jakość wody, którą pijemy, jest bez znaczenia? Oczywiście, że nie. Woda nie jest wodzie równa. Jej skład ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie jest nasz organizm, jak również na to, jak się czujemy.

Od czego więc zależy skład wody? Przede wszystkim od źródła jej pobrania. Większość polskich wód i europejskich to wody czerpalne. Woda, przenikając do ujęć, nabiera lokalnych właściwości – m.in. przez różne składy pokładów minerałów, przez które przenika, a także oddziaływanie pola magnetycznego.

 

Jakie wody mamy w naszym kraju i jak różny wpływ mają na zdrowie? Czy woda może powodować miażdżycę lub zawały oraz czym jest woda plazmowana? Na te i wiele innych pytań odpowiemy z pomocą gościa programu – Zdzisława Oszczędy (Nantes Systemy Nanotechnologii).

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

PIJ Z GŁOWĄ – ranking wód pitnych

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duda na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: Fałszowanie historii i wykorzystywanie Auschwitz to bezczeszczenie pamięci ofiar! [WIDEO]

Dwóch nastolatków strzelało do księży! Są już w rękach policji [FOTO]

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

Marlena Borczyk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close