KrajRegion

Wspólnie możemy pomóc chorej Joasi. Koncert charytatywny dla Asi jutro w Bujakowie [WIDEO]

W wieku trzech lat zatrzymało się serduszko Joasi. Tata dziewczynki podjął się reanimacji i chociaż jej życie udało się uratować, to pojawiły się problemy. Doszło bowiem do niedotlenienia mózgu dziewczynki. Joasia rok spędziła w klinice Budzik. Teraz potrzebne jest jednak dalsze leczenie i rehabilitacja.

 

– Na ta chwilę jest pomysł na nową terapię dla Asi, troszkę niekonwencjonalną prowadzoną przez profesora Talara. Nie jest ona w ogóle refundowana przez NFZ, a koszt miesięcznego pobytu to na regenerację Asi mózgu, a to na tę chwilę jest dla nas najważniejsze – mówi Marlena Mierzwa, mama Joasi.

Pomóc w zebraniu środków starają się niemal wszyscy. Rodzina, sąsiedzi, znajomi, dzieci z okolicznych szkół zbierają nakrętki, z których dochód przeznaczony jest na fundację, której podopieczną jest Joasia, dlatego w niedzielę 30 września w Bujakowie, pod patronatem telewizji TVS odbędzie się charytatywny koncert dla Asi.

ZOBACZ TAKŻE: TVS SILESIA FLESZ [28.09.2018]

– Pomagamy jak tylko możemy. Jest to już druga impreza, którą przygotowujemy dla Asi. Jest to impreza rockowa. Jutro wystąpią dwa zespoły – zespół SYBERIAN i główną atrakcją wieczoru jest zespół OBERSCHLESIEN – mówi Agnieszka Fiola, współorganizator koncertu charytatywnego.

Na uczestników imprezy będą czekać także inne atrakcje. Impreza odbędzie się na boisku LKS-u 45 Bujaków. Start o godzinie 16:00.

A a pytanie jakim dzieckiem jest Joasia? Rodzice odpowiadają krótko:

– Najukochańszym na świecie. Jedynym, wyczekanym, zawsze była radosnym dzieckiem i chcemy żeby taka znowu była. Asieńka reaguje na nas, na najbliższych, na ulubione zabawki, piosenki, potrafi w głos się śmiać. Natomiast cały czas szukamy problemów gdy ona mocno płacze, denerwuje się, pręży, nie potrafi spać w nocy i nie potrafi nam powiedzieć dlaczego – mówi Marlena Mierzwa, mama Joasi.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close