Region

Wszystkich Świętych w Gliwicach: jak dojechać na cmentarz? [UTRUDNIENIA]

Co roku w okolicach 1 listopada przy nekropoliach robi się tłoczno. Warto zapoznać się z informacjami na temat planowanych zmian w organizacji ruchu w Gliwicach.

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

 

Zmiany przy cmentarzu Centralnym

Przy cmentarzu Centralnym zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną już 31 października o godz. 17.00. Będą obowiązywać do 4 listopada, do godz. 21.00. Jak co roku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa, a w ciągu ul. Okulickiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Z ul. Kozielskiej będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej.

Kierowcy jadący od węzła DK 88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo, samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Zmiany przy cmentarzu św. Wojciecha

31 października zostaną wprowadzone zmiany w okolicy cmentarza przy ul. św. Wojciecha. Będą obowiązywały 4 listopada do godz. 21.00. Tam oraz na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Dojazd do cmentarza będzie się odbywał od ul. Toszeckiej. Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Jadący od DK 88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd DK 88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Zmiany przy cmentarzu w Sośnicy

By ułatwić drogę do pobliskiego cmentarza przy ul. Cmentarnej w Sośnicy, od 29 października do 4 listopada ul. Reymonta będzie udostępniona zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Ruch samochodowy będzie odbywał się wahadłowo, natomiast ruch pieszych istniejącym chodnikiem. Przypominamy, że ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Reymonta wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązuje objazd, w Gliwicach ul. Sikorskiego i dalej DTŚ, a w Zabrzu ul. de Gaulle’a i Wolności. Według planów wykonawcy, w II połowie listopada remont wiaduktu wejdzie w kolejny etap, ale prawdopodobnie przywrócony zostanie ruch samochodowy i pieszy.

Na pozostałych cmentarzach komunalnych organizacja ruchu się nie zmieni.

Cmentarz Lipowy

Uwaga, od 31 października do 4 listopada parking B przy stadionie miejskim (okolice cmentarza Lipowego) będzie ogólnodostępny. Dojazd do parkingu B odbywa się ulicą Leśną.

Akcja Znicz

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, gliwiccy policjanci i strażnicy miejscy uczestniczą w ogólnopolskiej Akcji Znicz. Mundurowi będą kierować ruchem w pobliżu nekropolii, a także dbać o nasze bezpieczeństwo. Na cmentarzach i w ich okolicy pojawią się patrole piesze.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close