Region

Wybierasz się nad Morskie Oko? Zarezerwuj miejsce parkingowe online

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że będzie można wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka. Dzięki temu turyści będą mieć pewność, że nie zabraknie miejsc parkingowych.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Rezerwacji miejsca parkingowego można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22. dnia poprzedzającego planowaną wycieczkę.

W rezerwacji dostępny jest już cały obszar parking na Palenicy Białczańskiej. Na początku czerwca władze parku testowo wprowadziły możliwość rezerwacji ograniczonej liczby miejsc. Władze TPN rekomendują przyjazd na parking do godz. 8 rano, ponieważ w sezonie turystycznym już od rana na drodze dojazdowej w kierunku Morskiego Oka tworzą się duże korki.

Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także parking na Łysej Polanie położony około półtora kilometra dalej od wejścia na popularny szlak. Na tym parkingu będzie można zaparkować bez wcześniejszej rezerwacji, o ile będą wolne miejsca.

Źródło: TPN, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad trzydziestu poszkodowanych w wypadku za Częstochową! Ciężarówka uderzyła w autokar i stanęła w płomieniach

Metan zapalił się w kopalni Budryk w Ornontowicach [NOWE FAKTY]

Spalarnia odpadów powstanie w Rudzie Śląskiej? Urząd Miasta wydał decyzję środowiskową dla budowy [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close