Region

Wybory pełną parą. Platforma Obywatelska obiecuje wyższe zarobki

Odliczanie do październikowych wyborów parlamentarnych trwa, a partie prześcigają się w pomysłach, jak zdobyć głosy wyborców. Platforma Obywatelska przedstawiła „szóstkę Schetyny” i liczy na dobry wynik w wyborach. Obiecuje między innymi podwyżkę wynagrodzeń.

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!

Grzegorz Schetyna zaproponował wprowadzenie programu „Niższe podatki – Wyższe płace”, w ramach którego partia miałaby podwyższyć pensje Polaków aktywnych zawodowo przez niższy PIT i ZUS dla wszystkich pracujących oraz premię za aktywność dla osób, które zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto.

Wybory pełną parą. Platforma Obywatelska obiecuje wyższe zarobki
Wybory pełną parą. Platforma Obywatelska obiecuje wyższe zarobki

Zdaniem Platformy Obywatelskiej to spowodowałoby wzrost wynagrodzenia np. z 1634 zł na 2238 zł na rękę. Z kolei osoby, które zarabiają 2854 zł na rękę – otrzymałyby 3218 zł.

Wyścig wyborczy trwa. Choć obietnice ze wszystkich partii są interesujące, to pytanie tylko – na ile realne. To jednak zweryfikują wyborcy w październiku.

Źródło grafiki: FB Platforma Obywatelska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close