RegionWiadomość dnia

Wybuch gazu w Szczyrku miał związek z przerwaniem gazociągu! Biegli są pewni [WIDEO]

Jest związek między przerwaniem gazociągu, a wybuchem w domu w Szczyrku – poinformowała dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej, która prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu w którym zginęło osiem osób. Potwierdzili to biegli.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Musimy w tej chwili uzyskać ekspertyzy i opinie tych biegłych, którzy uczestniczyli w oględzinach. Są to biegli z zakresu fizykochemii, geologii i geodezji, budownictwa i oczywiście gazownictwa. Zatem na wyniki naszej pracy trzeba będzie poczekać – mówi Agnieszka Michulec, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Wiele wskazuje na to, że także mieszkańcy okolicznych domów będą uznani za osoby pokrzywdzone – prawdopodobieństwo, że to ich budynek mógł wybuchnąć, było bowiem duże. Prokuratura nie chce na razie mówić na temat zatrzymania konkretnych osób.

– Praca prokuratorów wciąż trwa. Nadal nie zostały zakończone oględziny. Sprawa ma charakter bardzo złożony. Zabezpieczyliśmy bowiem nie tylko dokumentację administracyjną, ale również dokumentację techniczną. Dlatego musimy dokonać jakiejś szczegółowej analizy – mówi Agnieszka Michulec, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok osób, które zginęły w wybuchu. Są one przeprowadzane dziś i jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: „W związku ze zmianą cennika informujemy, iż…”. Uważajcie na takie SMSy! Mieszkaniec Zawiercia stracił kilka tysięcy złotych

Koniec protestu pracowników Huty Pokój. Udało się wypracować porozumienie

Reprezentacja Polski powraca na Stadion Śląski. Mecz Polska-Ukraina w „Kotle Czarownic” już w marcu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close