RegionWiadomość dnia

Wybuch w Kuźni Raciborskiej: Ciało drugiego sapera zabrano już z miejsca tragedii

Służbom udało się już w bezpieczny sposób zabrać ciało drugiego z saperów, jacy 8 października zginęli w wybuchu niewypału z czasów II Wojny Światowej. Służby potrzebowały sporo czasu, aby zabezpieczyć teren, gdzie znajdowały się zwłoki żołnierzy – wciąż istniało tam bowiem niebezpieczeństwo eksplozji innych pocisków.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Ciało drugiego sapera jest już podjęte z miejsca wybuchu w Kuźni Raciborskiej, zostało przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej. Przypomnijmy – w wybuchu rozbrajanych pocisków – prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej – zginęło 2 żołnierzy, 4 innych zostało rannych. Trzech z nich wciąż przebywa w szpitalach.

Na miejscu tragedii nadal pracują śledczy oraz eksperci – zbierane są wszelkie ślady, które mogą być pomocne w określeniu przyczyn tragedii. Z prokuratorami współpracują saperzy oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Trwa zbieranie śladów i ich zabezpieczanie oraz oględziny miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

POMÓŻCIE!!! Potrzebna krew dla saperów z Gliwic! Przyłączcie się do policyjnej akcji

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close