KrajRegion

Wyłudzał pieniądze na rzekomo chorą córkę. Na razie nie wiadomo, ile osób oszukał. Grozi mu do 8 lat więzienia

Ciężko chora córeczka, na której leczenie brakuje pieniędzy, zła sytuacja materialna rodziny, zastawione w lombardzie ślubne obrączki, to legenda, wykorzystywana przez 47-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego do wyłudzania pieniędzy od napotkanych osób. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji VI w Krakowie pod zarzutem oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O tym, że nie brakuje osób, które nawet z choroby i nieszczęścia potrafią uczynić źródło dochodów przekonali się przechodnie i pasażerowie zmanipulowani przez 47-latka. Sprawca zauważył, że kiedy mijani na ulicy ludzie słyszeli jego pełne dramatyzmu zainscenizowane rozmowy telefoniczne o chorej i cierpiącej córce oraz braku środków na leczenie dziecka, skłonni byli sięgać po portfele i wspierać go datkami.

20 stycznia br. taką właśnie relację usłyszała kobieta, którą oszust spotkał w Śródmieściu. Piesza, będąca świadkiem prowadzonej przez niego rozmowy telefonicznej, zaproponowała mężczyźnie pomoc finansową, na którą tylko oszust czekał. Ofiarodawczyni wypłaciła w pobliskim bankomacie 700 złotych i przekazała je 47-latkowi. Jeszcze tego samego dnia zatroskana kobieta zadzwoniła i zapytała naciągacza, czy zakupił leki dla swojej córki oraz jedzenie dla rodziny. Gdy kłamiąc potwierdził przeznaczenie środków finansowych, rozmówczyni wspólnie z mężem zaoferowała mu dalszą pomoc. W taki sposób przekazali oszustowi łącznie niemal 3700 zł. Małżeństwo po pewnym czasie zorientowało się, że padło ofiarą naciągacza. Wówczas polecili mu zwrot pieniędzy, czego 47-latek nie miał zamiaru zrobić. Pokrzywdzeni o sprawie powiadomili śledczych z Komisariatu Policji VI w Krakowie. Funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie oszukał więcej osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie czeka zakaz palenia węglem? Przepisy uchwały antysmogowej do zaostrzenia jeszcze w tym roku!

Śląskie: CO TU SIĘ STAŁO??? Bus zawisł nad przepaścią! ZDJĘCIA z wypadku!!!

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane

 

źr. KWP Kraków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close