RegionWiadomość dnia

Wymiana ognia z bandytami w Zabrzu! Strzelanina postawiła dzielnicę na równe nogi! [WIDEO]

Do scen niczym z filmu akcji doszło na jednym z zabrzańskich osiedli. W nocy z środy na czwartek tuż po godzinie pierwszej, zabrzańska policja odebrała zgłoszenie, że pomiędzy kilkoma osobami przy ulicy Kosmowskiej doszło do bójki. Jak relacjonował zgłaszający, w tle było słychać strzały.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Był dość taki mocny huk i przez chwilę myślałam, że ktoś mi strzela petardami pod oknem. A okazało się, że jednak to nie petardy tylko no był strzały – mówi mieszkanka Zabrza.

-Po prostu sobie szliśmy. Było słychać strzały, poszliśmy sobie do sklepu, wracamy, przychodzimy, policja nam mówi, że mamy iść dalej. No i tyle. Dużo radiowozów przyjechało, lodówy przyjechały. No i w sumie tyle. Do czwartej nas nie wpuścili, no to teraz dopiero przyszliśmy pooglądać – mówi mieszkaniec Zabrza.

Wymiana ognia z bandytami w Zabrzu! Strzelanina postawiła dzielnicę na równe nogi
Wymiana ognia z bandytami w Zabrzu! Strzelanina postawiła dzielnicę na równe nogi

Gdy na miejsce wskazane w zgłoszeniu przyjechał nieoznakowanym radiowozem patrol wywiadowców, w ich kierunku padły strzały. Funkcjonariusze zaczęli identyfikować się, jako policja, ale to poskutkowało kolejną serią strzałów. Nastąpiła wymiana ognia.

-W tym samym czasie do dyżurnego zabrzańskiej komendy zadzwonił telefon. Okazało się, że dzwoni osoba, która była w budynku, w którym znajdowały się osoby, które wcześniej strzelały właśnie do policjantów. Ta osoba powiedziała, że jest w środku, że chcą się poddać, ale nie wiedzą, jak mają wyjść na zewnątrz, ponieważ teraz się boją, że coś im się stanie. Dyżurny poinformował ich, jak mają się zachować, że mają odrzucić wszystkie niebezpieczne przedmioty i pojedynczo wyjść na zewnątrz – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

Funkcjonariusze zatrzymali łącznie osiem osób – sześciu mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy byli pijani. Policja zabezpieczyła m. in.. maczety i pałki teleskopowe. Zabezpieczono też przedmiot przypominający broń palną, co ostatecznie ma potwierdzić ekspertyza. Policja jest w trakcie prowadzenia czynności, a zatrzymani czekają na przesłuchanie. Ostatecznie w strzelaninie nikt nie ucierpiał.

Strzelanina z policją w Zabrzu! Osiem osób zatrzymanych, są NOWE FAKTY
Strzelanina z policją w Zabrzu! Osiem osób zatrzymanych, są NOWE FAKTY

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close