RegionWiadomość dnia

Wymyśl imię dla małej żubrzyczki z Pszczyny. Konkurs trwa do piątku

Tylko do piątku, 16 lipca, można zgłaszać propozycje imienia dla małej żubrzyczki, która urodziła się 1 czerwca w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Jej mamą jest Platanka II a tatą Plisar.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. zaprasza do udziału w konkursie na imię dla malucha. Musi ono spełniać dwa warunki: być rodzaju żeńskiego i rozpoczynać się od liter PL – zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA oraz PLEBEJER. Na autora zwycięskiej propozycji czeka atrakcyjna nagroda oraz certyfikat rodzica chrzestnego – informuje UM Pszczyna

Co ważne, każdy może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi do kontaktu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka – Lekarz Weterynarii, Jacek Patyk – Prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. oraz Michał Makowski – Dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Parku Pszczyńskim.

Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze zweryfikować we współpracy z sekretarz Ksiąg Rodowodowych Żubra – Małgorzatą Bołbot czy imię nie jest już zarejestrowane w rocznikach KRŻ – bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do piątku 16 lipca 2021 roku drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul.Żorska 5, 43-200 Pszczyna:zagroda@pszczyna.info.pl.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niemiecka grupa włączona w poszukiwania zabójcy spod Częstochowy. Przywieźli specjalne psy

Premier przyjechał do Parku Śląskiego na otwarcie Ogrodu Japońskiego. To najnowsza atrakcja [ZDJĘCIA]

To już czas mówić o porażce szczepień na COVID? Zaszczepionych 40% mieszkańców Śląska, a potrzeba dwa razy tyle!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close