KrajRegionWiadomość dnia

Wyniki PKW z 95,9% komisji: Do Europarlamentu wchodzą tylko PiS, Koalicja i Wiosna!

Jak w kalejdoskopie zmieniają się wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wg. najnowszych danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą, po przeliczeniu głosów z 95,9% komisji wyborczych, do Europarlamentu wchodzą tylko Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska oraz Wiosna! Konfederacja, która według sondażowych wyników miała poparcie 6.1 – spadła poniżej progu wyborczego!

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

 

WYNIKI WYBORÓW DO PE: PiS powiększa przewagę nad Koalicją Europejską!

 

Wynik Prawa i Sprawiedliwości na tle politycznej konkurencji to pogrom. Partia rządząca zdobyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego 46,01 procent głosów. Koalicja Europejska zajęła w wyborach drugie miejsce z wynikiem 37,87 procent. Trzecie – i zarazem ostatnie miejsce, które daje mandaty w Europarlamencie zajęła Wiosna. Ugrupowanie Roberta Biedronia zdobyło wg. najnowszych danych PKW 6,02 procent głosów.

 

WYNIKI WYBORÓW DO PE: Konfederacja, Kukiz i Lewica Razem bez mandatów!

 

Pozostałe partie poniżej progu wyborczego. Konfederacja, która jeszcze wczoraj wieczorem wg wyników sondażowych miała ponad 6 procent, – po przeliczeniu głosów z 95,9% obwodowych komisji wyborczych ma zaledwie 4,55 procent. A to oznacza nie przekroczenie progu wyborczego i koniec marzeń ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego o powtórzeniu sukcesu sprzed 5 lat. Pod progiem znalazły się także Kukiz’15 z poparciem 3,71 proc. oraz Lewica Razem – 1,23 proc.

 

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego była rekordowa – i po zliczeniu głosów z 95,9% komisji wynosi 45,4%.

źródło: PKW
autor: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close