KrajRegion

Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

Wg wciąż sondażowych wyników exit poll – Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory z wynikiem 43,6 procent i kolejne 4 lata rządzi samodzielnie. Co ważne – PiS wygrało Wybory 2019 aż w 14 województwach! Jak wynik partii rządzącej w woj.śląskim?

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Śląskie wzięte! – mogą powiedzieć politycy Prawa i Sprawiedliwości, jeśli sondażowe wyniki exit poll potwierdzą się w tych oficjalnych, jakie ogłosi PKW. Bo wg sondaży PiS w województwie śląskim zdobyło aż 41,6% głosów. Koalicja obywatelska wg wyników exit poll musi zadowolić się wynikiem 32%, Lewica zdobyła 12,8%, Konfederacja 6,5% a Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,3%.

 

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory aż w 14 województwach. Absolutnie rekordowe poparcie partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w województwie podkarpackim. Tu PiS zdobyło aż 62,1%. Nieco mniej – bo 58,2% Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w lubelskim – tu udało się zdobyć zaufanie 58,2% wyborców. Podlaskie to 52,5% poparcia dla PiS. Sporo także w Małopolsce – tu partia rządząca zainkasowała niecałe 51% głosów.

Koalicja Obywatelska wygrała tylko w dwóch województwach. W woj. pomorskim ugrupowanie Grzegorza Schetyny zdobyło 38,8% poparcia, natomiast w województwie KO zdobyła 32,5%.

 

To na razie – o czym warto pamiętać – wyniki sondażowe, które znacząco mogą się zmienić i różnić od oficjalnych. Te ma podać Państwowa Komisja Wyborcza – wg zapowiedzi jej przedstawicieli – najpóźniej do wtorku, 15 października.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close