KrajRegion

Wypadek cysterny z gazem [ZDJĘCIA] Na miejscu pracuje ekipa zarządzania kryzysowego

Wypadek cysterny z gazem. W cysternie znajdowało się około 37 tysięcy litrów gazu propan – butan.

 

Do zdarzenia w Tuligłowach (woj. lubelskie) doszło dziś (12.08) przed godz. 9.00. 38-latek kierujący cysterną z gazem marki Man wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo dołączał się do ruchu w kierunku Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się. Jak wstępnie ustalili wezwani na miejsce policjanci, w cysternie mogło znajdować się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan. Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość, nie doszło do rozszczelnienia. Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga była całkowicie zablokowana. Cysterna leży przy torach kolejowych. Z uwagi na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa ruch pociągów także został wstrzymany.

Wypadek cysterny z gazem [ZDJĘCIA] Na miejscu pracuje ekipa zarządzania kryzysowego (fot.Policja Lubelska)
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że kierujący zasłabł za kierownicą. Nie doznał on obrażeń ciała, zagrażających życiu i zdrowiu. 38-letni kierujący ciężarowym manem był trzeźwy. Strażacy regularnie schładzali cysternę. Powiadomieni zostali pracownicy zarządzania kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie.

ZOBACZ TAKŻE: XIV Bieg Katorżnika

(źr: Policja Lubelska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close