AlarmRegionWiadomość dnia

Wypadek śmigłowca pod Opolem. Zginęły 2 osoby!

Dwóch mężczyzn zginęło, trzeci jest ciężko ranny – to skutek katastrofy lotniczej z udziałem prywatnego śmigłowca. Do tragedii doszło w Domecku koło Opola.

 

Z nieustalonych dotąd przyczyn prywatny śmigłowiec z trzema osobami na pokładzie spadł po godz. 9 na pole w Domecku. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt metrów od drogi i zabudowań. Na miejsce katastrofy wysłano kilka jednostek ratowniczych straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, dwóch mężczyzn lecących śmigłowcem zginęło na miejscu. Trzeci, po akcji reanimacyjnej, został przetransportowany do szpitala.

 

Nie są jeszcze znane okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo też, do kogo należał śmigłowiec. Na miejscu pracuje już ekipa śledcza.

Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP, maszyna leciała do Ziębic na Dolnym Śląsku. Według obecnych na miejscu katastrofy strażaków i mieszkańców pobliskich domów, śmigłowiec nie palił się przed zderzeniem z ziemią. Prawdopodobnie pilot próbował ominąć słupy wysokiego napięcia.

(źródło: TVP Info/pap)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close