RegionWiadomość dnia

Za 50 i za 550. Ile kosztuje choinka i którą najlepiej wybrać na święta? [WIDEO]

Kiedy już odpowiemy na pytanie: sztuczna czy prawdziwa, powstaje kolejne: jeśli żywa, to jaka? Wybór jest duży: jodła, sosna, czy świerk srebrny. Najdroższe są jodły. Ceny tych najwyższych sięgają nawet 250 złotych.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Sosenka zawsze dłużej postoi, bo ma igły grubsze i lepiej się trzyma. Ale jodełka też niczego sobie, bo utrzymują się ładnie. A cena wiadomo, zawsze jest ta różnica przy wysokości sosny i jodły w granicach 50 zł – mówi Dawid Tasarz, sprzedawca choinek.

Dziś ruszyła sprzedaż choinek w nadleśnictwie Katowice. Co roku lasy państwowe apelują o to, aby sprawdzić skąd pochodzi nasza choinka.

-Wiadomo, że te choinki sprzedawane w dużych sieciach handlowych czy u nas – są z plantacji albo z importu. Natomiast te z targowisk trudno jest sprawdzić, dlatego sprawdzają je funkcjonariusze straży leśnej – wyjaśnia Sławomir Cichy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Choinkę można również wypożyczyć. Po raz trzeci salony samochodowe Volvo otwierają swoją wypożyczalnię choinek. Zainteresowani – za jednorazową, bezzwrotną opłatą – mogą wypożyczyć drzewko na dwa tygodnie, a potem zwrócić do firmy, która przekaże je z powrotem do zasadzenia.

Za 50 i za 550. Ile kosztuje choinka i którą najlepiej wybrać na święta?
Za 50 i za 550. Ile kosztuje choinka i którą najlepiej wybrać na święta?

-Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeszcze ich nie pożyczamy bo startujemy 19 grudnia, ale już są pierwsze kontakty, klienci są zainteresowani i rezerwują drzewka – mówi Marta Karpińska, kierownik działu marketingu w salonie Euro Kas SA w Katowicach.

Koszt wypożyczenia choinki to 55 złotych. Klient otrzymuje również instrukcję obsługi jak dbać o choinkę – tak, aby zasadzona mogła jeszcze cieszyć się drugim życiem.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Strzelanina w mieście! Obława za mężczyzną, który ostrzelał przystanek autobusowy! [WIDEO]

Pogrzeb rodziny ze Szczyrku, która zginęła w wybuchu gazu odbędzie się 19 grudnia

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close