KrajRegion

„Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Andrzeja Dudy”. Izba Lekarska ostro krytykuje słowa prezydenta na temat szczepień

„Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, w których Pan Prezydent podważył sens obowiązkowych szczepień ochronnych, a także sens szczepienia na grypę” – tak zareagowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie na słowa Andrzeja Dudy o szczepieniach, które padły w czasie jego wczorajszego wystąpienia w Końskich.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Prezydent Andrzej Duda wystąpił w poniedziałek w Końskich w Świętokrzyskiem. Na pytanie dotyczące szczepionki na Covid-19 odpowiedział:

„Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie”. Zaznaczył również, że jego zdaniem „szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe”.

 

OŚWIADCZENIE OKRĘGOWEJ IZBY LEKARSKIEJ

Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków. To na osobach publicznych ciąży szczególna odpowiedzialność za słowa, jak również za promowane postawy. Za absolutnie nie do przyjęcia uznajemy słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które padły w trakcie organizowanej przez TVP ,,debaty”, a w których Pan Prezydent podważył sens obowiązkowych szczepień ochronnych, a także sens szczepienia na grypę.

Zwracamy się do Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia a także Rzecznika Praw Pacjenta o pilną reakcję i zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Jednocześnie, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, dopełni wszelkich starań, aby nadal przekazywać lekarzom i pacjentom rzetelną, naukową wiedzę nt. szczepień ochronnych.

Źródło: Okręgowa Izba Lekarska, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close