KrajRegion

Zaatakował psa sąsiada maczetą. Grozi mu 5 lat więzienia

38-latek zaatakował psa sąsiada maczetą. Został zatrzymany. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

12 kwietnia, około godziny 11.00, policja została powiadomiona o zdarzeniu, do którego doszło poprzedniego dnia późnym wieczorem na łódzkim Widzewie. Jego dokładny przebieg, z uwagi na różne wersje, jest ustalany. Jedno jest pewne, że 38-letni mężczyzna zaatakował psa sąsiada, zadając mu kilka ciosów maczetą. Właściciel zwierzęcia w tym czasie spał i dopiero kiedy następnego dnia zobaczył u swojego psa obrażenia, powiadomił policję.

Sprawca w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Badanie podczas interwencji policji wykazało w jego organizmie jeszcze ponad 3 promile alkoholu.

Sprawca oddał funkcjonariuszom dwie maczety i trafił do policyjnego aresztu. Pies został przewieziony przez Animal patrol SM do łódzkiego schroniska przy ul. Marmurowej, gdzie udzielono mu pomocy weterynaryjnej. Tam przechodzi rekonwalescencję po operacji.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close