KrajRegionWiadomość dnia

Jaka powinna być maseczka? Ministerstwo Zdrowia doradza

Ministerstwo Zdrowia i jego szef Łukasz Szumowski są na ustach wszystkich rodaków od 4 marca, gdy oficjalnie w Polsce rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Przypominamy, że juz od jutra, czyli od 16 kwietnia w naszym kraju, zostaje wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa! MZ na swoim Twitterze tłumaczy jaka powinna być maseczka ochronna, która ma zapewnić nam bezpieczeństwo.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ministerstwo Zdrowia jest od kilku tygodni stałym źródłem informacji obywateli o rozmiarze epidemii w Polsce. Codziennie pojawią się nowe informacje o potwierdzonym przypadkach, wyzdrowieniach czy zgonach. Wśród smutnych wiadomości są również te przypominające o restrykcjach oraz konsekwencjach ich nieprzestrzegania. Wczoraj wieczorem MZ na swoim Twitterze, podało do wiadomości publicznej, jak według nich powinna wyglądać maseczka ochronna oraz jakie wymagania powinna spełniać. Jak dowiadujemy się z tweetamaseczka powinna: być wygodna i szczelnie przylegająca, posiadać zauszniki, składać się z wielu warstw tkaniny, pozwalać na swobodne oddychanie oraz nadawać się do prania i suszenia. Dodajmy, że w epoce „fashion designu” maseczka ochronna powinna być stylowa i iść z duchem mody, co mozna zaobserwować juz na wielu blogach czy stronach polskich i zagranicznych instagramerów!    A czy Państwo jesteście już przygotowani, na obowiązkowe zakrywanie ust i nosa na ulicy?

Poniżej zamieszamy oryginalna wiadomość wysłaną do subskrybentów przez Twittera Ministerstwa Zdrowia: 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek

To pierwszy raz w historii! Studenci sesję będą zdawali zdalnie! [WIDEO]

Maseczki ochronne w sklepach Żabka! Najtańsze na rynku? Wiemy, jaka cena!

źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close