KrajRegion

Zaatakował swoją ofiarę w toalecie na dworcu. Grozi mu 12 lat więzienia

Agresor pobił 61-latka i ukradł mu telefon oraz portfel z dokumentami. Został zatrzymany. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. w godzinach popołudniowych na dworcu autobusowym w Krzeszowicach (woj. małopolskie), o czym powiadomiony został dyżurny miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zastali tam pobitego i zakrwawionego 61-latka. Mundurowi ustalili, że sprawca zaatakował mężczyznę  w toalecie, uderzając go pięściami po głowie, po czym ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z zawartością. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała pobitego mężczyznę do szpitala.

W toku prowadzonych czynności, m.in. na podstawie monitoringu oraz dobrego rozpoznania wśród mieszkańców, policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę już tego samego dnia. To 36-letni mieszkaniec gminy Jerzmanowice-Przeginia. Mężczyzna w przeszłości był notowany za m.in. kradzież, kradzież z włamaniem, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie gróźb karalnych. 36-latek został zatrzymany i kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzut dokonania rozboju. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

 

źr. KWP Kraków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close