Region

Zabrze: dwie 9-latki napadły i okradły 8-latkę

Dwie dziewięcioletnie dziewczynki napadły w poniedziałek na bawiącą się na placu zabaw ośmiolatkę. Ukradły jej telefon komórkowy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17.50 na placu zabaw przy ulicy Czołgistów w Zabrzu. Do bawiącej się 8-latki podeszły dwie dziewczynki i chwyciły pokrzywdzoną za ręce tak, aby nie mogła się bronić, a następnie zabrały jej telefon komórkowy o wartości 250 złotych.

Pokrzywdzona małoletnia nie znała dziewczyn, które ją napadły. Policjanci, dysponując rysopisem napastniczek, rozpoczęli ich poszukiwania, które na drugi dzień zakończyły się ujęciem sprawczyń tego rozboju. Ujęcia małoletnich dokonali policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich. Dziewczynki zauważono w jednym z centrów handlowych na terenie Zabrza, jedna z nich miała przy sobie skradziony telefon. Ujęte 9-latki przewieziono na komendę, skąd odebrali je prawni opiekunowie. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: KMP w Zabrzu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close