RegionWiadomość dnia

Zabrze: Mieszkańcy sami posprzątają miasto! Specjalna akcja rusza 19 września

Zabrze wolne od śmieci? Częściowo – na pewno. I zadbają o to sami mieszkańcy. 19 września rusza specjalna akcja, w której właśnie sami zabrzanie zadbają o czystość swojego najbliższego otoczenia. Organizatorzy liczą na to, że uda się wysprzątać większość dzielnic.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Od 19 do 21 września w Zabrzu będzie trwała akcja zbierania odpadów komunalnych pn. „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”.

Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców Zabrza. -Konkurs ma na celu kształtowanie wśród mieszkańców poczucia wspólnej odpowiedzialności za czystość i porządek w najbliższej okolicy. Ponadto akcja zmierza do zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, zarówno dorosłych, jak i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, w szczególności właściwej ich segregacji – mówią organizatorzy.

Organizatorem konkursu jest Miasto Zabrze, a koordynatorem Wydział Ekologii. Partnerami akcji są: Miejski Ogród Botaniczny, FCC Polska Sp. z o.o.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas festynu zorganizowanego dla wszystkich uczestników Konkursu na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, przy ulicy Piłsudskiego 60

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

źródło: UM Zabrze
redakcja: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close