KrajRegion

Zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że ma koronawirusa. Był kompletnie pijany

Kompletnie pijany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i oznajmił, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Zespół pogotowia ratunkowego wykluczył chorobę i powiadomił policjantów o bezpodstawnym wezwaniu służb. Teraz 75-latek za swój skrajnie nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

25 marca około, godziny 9:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań w Szklarskiej Porębie przebywa mężczyzna z objawami koronawirusa.

Zespół pogotowia ratunkowego, który pojawił się w mieszkaniu mężczyzny, po jego przebadaniu stwierdził, że 75-latek jest zdrowy i nie ma objawów choroby, ale za to jest kompletnie pijany. O bezpodstawnym wezwaniu medycy powiadomili policjantów. Funkcjonariusze z uwagi na stan upojenia alkoholowego mężczyzny, nie byli nawet w stanie przebadać go na zawartość alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za swój nieodpowiedzialny wybryk odpowie teraz przed sądem. W myśl art. 66 Kodeksu wykroczeń „kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix

Koronawirus na Śląsku: Już 3 osoby wyzdrowiały. Mamy kolejnych ozdrowieńców

Było kilka osób, są tysiące! Śląska grupa na facebooku zbiera pomoc dla śląskich szpitali!

 

źr. Policja Dolnośląska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close