Region

Zakaz fajerwerków podczas godziny policyjnej w Sylwestra? Minister zdrowia odpowiada

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia (od godz. 19.00 do 6.00) w Polsce będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się na wzór godziny policyjnej. Rozporządzenie dotyczące szczegółowych obostrzeń w noc sylwestrową już zostało opublikowane.

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Zakaz przemieszczania się w sylwestra będzie egzekwowany w taki sam sposób, jak każde inne obostrzenie – powiedział w programie „Money. To się liczy” minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dotychczasowe przepisy o obowiązującym na terenie Polski stanie epidemii pozwalają mundurowym nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 złotych na osoby, które nie stosują się do obostrzeń sanitarnych. Grzywna ze strony sanepidu to nawet 30 tysięcy złotych.

Ja sobie zdaję sprawę, że są pewne możliwości obejścia przepisów, ale nie kontestujmy i nie szukajmy sposobu, jak zrobić sobie na złość – twierdzi minister.

Według ministra niedozwolone będzie choćby odpalenie fajerwerków przed blokiem. – Trudno to uznać za realizację potrzeby życiowej – stwierdził w programie „Money. To się liczy” minister.

Wyjście na spacer z psem między 19 a 6 rano mandatem skutkować nie powinno. – Żaden policjant nie będzie gonił za ludźmi z psem – zapewnił minister Niedzielski.

Źródło: Money

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close