RegionWiadomość dnia

Zakaz sprzedaży alkoholu w Sosnowcu staje się faktem! Decyzję podjęli radni [WIDEO]

Sosnowiec wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach wieczornych i nocnych. Decyzję w tej sprawie podjęli radni na dzisiejszej sesji rady miejskiej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prohibicja w Katowicach staje się faktem! Zakaz sprzedaży alkoholu wchodzi w życie o 22.00!

-Spokój będzie na osiedlach, nie będzie tej zbieraniny. Może i dobrze, że tak się stało. Ludzie starsi będą mieć trochę spokoju – mówi Dariusz Góra, mieszkaniec Sosnowca. Ale nie wszyscy mieli podobne zdanie. Wcześniej odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne, w której wzięły jednak udział tylko pojedyncze osoby. -Mieliśmy 60 osób, które wzięły udział w tych konsultacjach i z tego 40 opowiedziało się czy przeciwko wprowadzeniom jakichkolwiek obostrzeń czy zakazów – mówi Krzysztof Polaczkiewicz, UM Sosnowiec.

Zakaz sprzedaży alkoholu w Sosnowcu staje się faktem! Decyzję podjęli radni
Zakaz sprzedaży alkoholu w Sosnowcu staje się faktem! Decyzję podjęli radni

Do końca nie było pewne również jaki będzie wynik dzisiejszego głosowania sosnowieckich radnych. Uchwała przeszła jednym głosem. Choć nie brakowało jej przeciwników. -Zakaz sprzedaży w jakiś godzinach nie ma nic wspólnego z ilością spożytego alkoholu. Ogranicza tylko działalność gospodarczą – uważa Wilhelm Zych, przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Zakaz sprzedaży alkoholu w Sosnowcu staje się faktem! Decyzję podjęli radni
Zakaz sprzedaży alkoholu w Sosnowcu staje się faktem! Decyzję podjęli radni

Sosnowiec to kolejne miasto m. in. po Katowicach, Mysłowicach, Bytomiu, które wprowadza zakaz handlu alkoholem w godzinach nocnych. -Pijemy coraz więcej piwa i wina. A myślę, że rzadko jeśli ktoś chce się napić kulturalnie alkoholu musi wychodzić do tego sklepu. Raczej siedzi już wtedy w domu, kulturalnie biesiaduje,a nie chodzi po ulicach – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W mieście jest obecnie prawie 700 punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 procent alkoholu – część z nich przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
(Monika Herman)

CZYTAJCIE TAKŻE:

Fatalna pomyłka Tour de Pologne w Tarnowskich Górach będzie naprawiona? Kolarze przyjadą tu jeszcze we wrześniu! [WIDEO]

Piast Gliwice na czele tabeli Ekstraklasy! Niebiesko-Czerwoni pokonali Zagłębie Lubin 2:1

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close