RegionWiadomość dniaZdrowie

Zakażona koronawirusem prof.Sieroń w ciężkim stanie! Sama ratowała chorych na COVID 24 godz. na dobę!

Mówią o niej „anioł zakażonych”. Poseł Jerzy Polaczek, który sam walczy z koronawirusem napisał o niej „bohaterka czasu próby”. Profesor Karolina Sieroń, kierująca oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA sama zachorowała na COVID-19. Leży w ciężkim stanie w klinice w Katowicach Ochojcu.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny szpital COVIDowy powstaje w MCK w Katowicach!

O ciężkim stanie spowodowanym COVID-19 prof.Karoliny Sieroń poinformował za zgodą rodziny – poseł Jerzy Polaczek na facebooku.

Bohaterka czasu próby!❤
Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując, jako były już pacjent,za profesjonalną opiekę medyczną personelowi medycznemu szpitala MSWiA w Katowicach podkreśliłem, że lekarze, pielęgniarki,opiekunowie medyczni,salowe,ratownicy na oddziałach Covid narażają swoje zdrowie i życie.
Nie przypuszczałem wtedy, że życie dopisze jakże mocny i czytelny dla każdego z nas przykład.
Od dwóch dni szefowa – koordynator oddziału Covid-19 Pani profesor dr n.med. Karolina Sieroń, jeden z wybitnych profesorów nauk medycznych, została zakażona Covid-19 i sama stała się pacjentką na tym oddziale.
Stan jest zdrowia na tyle dramatycznie się pogorszył, że została przewieziona do Kliniki w Katowicach – Ochojcu, gdzie leży nieprzytomna podłączona do respiratora i aparatury medycznej.
Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią,a kto może proszę o modlitwę o jej powrót do zdrowia.Zanim Pani profesor zachorowała w ciągu ostatniego miesiąca,21 pełnych dni spędziła na dyżurach ratując życie i zdrowie chorych.
Jestem jej za to bardzo wdzięczny!
Wyrazy solidarności z personelem medycznym szpitala MSWIA w Katowicach na czele z dyr. dr n.med.Piotrem Grazdą oraz z dr n.med. Sebastian Kwiatek
Dziękuję też rodzinie Pani Profesor za zgodę na umieszczenie tej informacji w przestrzeni publicznej. Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to! Bądźcie Zdrowi! napisał na facebooku poseł Jerzy Polaczek.

 

Sam poseł Jerzy Polaczek także przechodzi COVID-19. 17 dni spędził na oddziale covidowym katowickiego szpitala, teraz przechodzi dalsze leczenie w szpitalu w Głuchołazach.

Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń to kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach. Jest wybitną i cenioną specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, a także gastroenterologii oraz balneologii oraz medycyny fizykalnej. Zasiada w zarządzie Polskiego Towarzystwa Krioterapii.

Profesor Sieroń stworzyła w Bytomiu jedną z nielicznych w Polsce Pracownię Endoskopii Kapsułkowej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej. To także twórczyni i szefowa Zakładu Medycyny Fizykalnej w Katedrze Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM.
Prowadzi również zajęcia ze studentami fizjoterapii z zakresu medycyny fizykalnej i farmakologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM. Jest także założycielką i prezeską Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Gastroenterologicznej.
Działalność naukowa prof. Karoliny Sieroń skupia się na ocenie przydatności klinicznej endoskopii klasycznej i autofluorescencyjnej przewodu pokarmowego, diagnostyce i terapii fotodynamicznej w stanach przednowotworowych i nowotworowych, a także na badaniach klinicznych i doświadczalnych oceniających przydatność terapeutyczną oddziaływania pól elektromagnetycznych, światła i temperatur kriogenicznych w wybranych jednostkach chorobowych. Jako lekarz zajmujący się badaniami sportowców, prowadzi również badania u zawodników trenujących sztuki walki, jak judo czy tajski boks.
Jest uznanym naukowcem i lekarzem – aż 10-krotnie otrzymała Nagrodę SUM za działalność dydaktyczną i naukową, otrzymała również Nagrodę Naukową Ministra Zdrowia.

Tuż przed zakażeniem koronawirusem, profesor Karolina Sieroń spędziła aż 21 całodobowych dyżurów, ratując życie i zdrowie chorych na oddziale covidowym.

 

źródło: Jerzy Polaczek/facebook, SUM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier: Nie będzie narodowej kwarantanny. Specjaliści: I tak nie była potrzebna

Szpital covidowy w MCK w Katowicach będzie przyjmował głównie ciężkie przypadki!

Dwie osoby zginęły w wypadku w Lędzinach. Policja szuka świadków tragedii [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close