RegionWiadomość dnia

Zalane ulice w Zawierciu i Myszkowie. Interweniowały służby

Zła pogoda dała się we znaki mieszkańcom województwa śląskiego. W wyniku intensywnych opadów deszczu podniosły się poziomy wód w rzekach. Lokalnie występował nawet grad. W Zawierciu i Myszkowie doszło do zalania ulic i posesji. Interweniowały służby.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wczoraj do godziny 21:00 straż pożarna w województwie śląskim interweniowała 173 razy, w związku ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Podnoszący się poziom wód oraz pogarszająca pogoda, doprowadziły do wielu lokalnych podtopień. Najwięcej pracy mieli strażacy z rejonów Częstochowy, Bielska oraz okolic Zawiercia i Myszkowa. – W niedzielę od godz. 8 rano do teraz interweniowaliśmy dwa razy wypompowując wodę z budynku wielorodzinnego, gdzie zalano piwnice. Mamy też jeden uszkodzony dach, to świeże zdarzenie, strażacy właśnie do niego wyjeżdżajączytamy na łamach Dziennika Zachodniego słowa asp. Grzegorza Nowak, rzecznika prasowego PSP w Zawierciu. Póki co pogoda się nie zmienia i zanosi się by sytuacja diametralnie w naszym województwie się zmieniła. Warto dodać, że mieszkańcy kilku powiatów zostali pokrzywdzeni przez silny wiatr.  W związku z takimi sytuacjami, strażacy musieli pomóc aż 46 razy. Wiele pracy mieli również strażacy z terenów wokół Myszkowa, tam do godziny 21:00 interweniowano 16 razy. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych ulic i posesji.

Aktualnie pogoda to wynik ścierania się dwóch mas powietrza – gorącej i bardzo wilgotnej na wschodzie Polski oraz chłodniejszej na zachodzie. Sytuacja pogodowa może ulec zmianie dopiero we wtorek albo środę, jak wstępnie prognozują synoptycy. Póki co od rana na Śląsku pada dalej, a w wielu miejscach mogą wystąpić opady o takim natężeniu jak wczoraj. Od piątku jest w mocy pogotowie powodziowe ogłoszone przez wojewodę śląskiego dla m.in. takich powiatów jak: bielski, bieruńsko-lędziński, raciborski czy wodzisławski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

źródło: Dziennik Zachodni

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close