KrajRegionWiadomość dnia

Jak wygląda prognoza pogody na najbliższe dwa tygodnie?

Aktualnie w Polsce stykają się ze sobą dwie masy powietrza – chłodniejsza na zachodzie Polski oraz gorąca i wilgotna na wchodzie. Pogoda nam nie sprzyja, a oprócz wielu burz i ulewnych deszczy, doskwiera nam duszne powietrze. Zmiana ma nastąpić na początku tygodnia, a w następny weekend czekają nas upały.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W tygodniu nastąpi spadek temperatury, a co za tym idzie wilgotności powietrza – aura będzie nieco przyjemniejsza i każdy z nas powinien poczuć ulgę. Jednak należy pamięta, że koniec czerwca to juz okres letni i w najbliższy weekend czekają nas mocno doskwierające upały. Póki co w Polsce stykają się ze sobą dwie masy powietrza – chłodniejsza na zachodzie oraz bardzo gorąca i wilgotna na wschodzie. Ta druga jest sprawcą kolejnych ostrzeżeń IMGW oraz alertów RGB, o burzach i intensywnych opadach deszczu, które mogą prowadzić do powodzi. Na pewno w najbliższym czasie należy uważać. Pamietajmy, że nadchodzące upały mogą się utrzymać nawet przez kilka dni.

Przed nami łagodny, ale odczuwalny spadek temperatury w pierwszych dniach tygodnia – we wtorek i środa najwyższa temperatura w naszym kraju wyniesie 23-24 stopnie Celsjusza. Później jednak znowu dotrze do Polski gorące powietrze i w czasie najbliższego weekendu czeka nas trzydziestostopniowy upał. Ta najgorętsza pogoda utrzyma się przez kilka dni, a następnie zrobi się nieco chłodniej i na początku lipca temperatura będzie bardziej umiarkowana, niż pod koniec czerwca i wyniesie od 20-22 st. C na północy i do 26-27 st. C na południu kraju. – czytamy prognozy synoptyków na łamach TVN Meteo. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

źródło: TVN Meteo

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close