AlarmRegion

Zamiast sprzedać kołdry i pościele, ukradli kilka tysięcy złotych

Lubliniecka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kilka razy okradli 82-letnią mieszkankę gminy Herby. Mężczyźni mówili, że sprzedają pościele i kołdry, wchodzili do mieszkania ofiary i okradali ją.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W ubiegły czwartek około 9.30 dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób, które na terenie jednej z miejscowości gminy Herby miały odwiedzać mieszkańców i oferować do sprzedaży kołdry. W trakcie jednej z takich wizyt miał zginąć portfel ze znaczną sumą pieniędzy.

Policjanci ustalili pojazd, jakim poruszali się potencjalni sprawcy kradzieży oraz kierunek, w jakim odjechali. Kilkanaście minut później odpowiadający opisowi biały peugeot partner na francuskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Asfaltowej w Woźnikach.

Autem podróżowali dwaj 56-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Mężczyźni trafili do lublinieckiej komendy, a ich pojazd na policyjny parking. Prowadzący sprawę kryminalni ustalili, że zatrzymani już kilkukrotnie „odwiedzali” 82-letnią mieszkankę gminy Herby, po których to wizytach ich łupem mogło paść nawet kilka tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Zamiast sprzedać kołdry i pościele, ukradli kilka tysięcy złotych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close