RegionWiadomość dnia

Bytom: 11 mln złotych dla Szpital Specjalistycznego nr 1. To pieniądze na pokrycie strat lecznicy za 2019 rok

Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem pieniędzy Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 na pokrycie strat lecznicy za 2019 rok. Na konto szpitala trafi prawie 11 milionów zł.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej publiczny zakład opieki zdrowotnej ma obowiązek pokryć stratę netto w ciągu 9 miesięcy od zatwierdzenia sprawozdania finansowego. W przypadku bytomskiego szpitala termin ten upływa w pierwszej połowie kwietnia 2021 roku.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego „Jedynki” za ubiegły rok, placówka poniosła stratę w wysokości ponad 13 mln zł, która po dodaniu 2,5 mln kosztów amortyzacji zamknęła się w kwocie prawie 11 mln zł.

Aby zapewnić pacjentom ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych oraz poprawić sytuację finansową placówki konieczne jest zarezerwowanie tej kwoty w budżecie, a następnie przeznaczenie jej na pokrycie straty netto, w tym na częściowe uregulowanie występujących w jednostce zobowiązań wymagalnych.

-Od początku prowadzimy działania mające na celu zmniejszenie straty szpitala. Jest to konieczne, by nie dopuścić do likwidacji tej ważnej dla miasta placówki. Cieszę się, że w tym ważnym dla miasta temacie radni byli jednomyślni – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close