RegionWiadomość dnia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Do tego, aby doszło do wypadku nie potrzeba zwykle dużo. Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pogoda się pogorszyła, zwiększyła się liczba wypadków i kolizji. Tylko dzisiaj policjanci do godziny 13:00 musieli wyjeżdżać 118 razy do zdarzeń na drodze.

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Kilka z nich miało miejsce dziś na Drogowej Trasie Średnicowej. O poranku padał deszcz to wystarczyło by w poślizg wpadł samochód w Rudzie Śląskiej, przed południem do doszło do serii wypadków na granicy Chorzowa i Katowic. W jednym z nich doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarówką.

-Szybka zmiana pogody, czyli kilka dni temu jeszcze było dużo słońca, w tej chwili mokro, padający deszcz, zmieniające się warunki. Niestety my zapominamy, że wraz z tymi pogarszającymi się warunkami należy zwolnić, a efektami tego poobijane barierki, poobijane samochody, kolizje drogowe, wszystko to co utrudnia drogę innym, a jednocześnie powoduje straty materialne, kierowców, którzy uderzyli ii utracili panowanie nad swoim samochodemmówi podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

W sierpniu policjanci musieli interweniować w 4293 kolizjach oraz 158 wypadkach. Jak informują w związku z tym, że kończą się wakacyjne urlopy, mieszkańcy wracają z wypoczynku, co powoduje zwiększenie się ruchu, a co za tym idzie zwiększy się liczba kolizji i wypadków. Dlatego też służby apelują o rozwagę na drogach.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close