RegionWiadomość dnia

Kto zniszczył skate park w Mysłowicach? Prezydent: „Wasze dzieci!” I się zaczęło! [WIDEO]

Prawdopodobnie miała to być reprymenda, w internecie zamieniła się w żywą dyskusję. Internetowy apel prezydenta Mysłowic spotkał się z oburzeniem mieszkańców. Mowa o wpisie prezydenta Dariusza Wójtowicza dotyczącym dewastacji skate parku, do której doszło w dzielnicy Wesoła.

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-To efekt działań przebywających tam ludzi, Waszych dzieci, Waszych sąsiadów, Waszych uczniów – napisał prezydent na Facebooku.

– Jest mi przykro, że nadal jest przyzwolenie na bandyckie wybryki i niszczenie naszej wspólnej własności. Jesteśmy bardzo zadłużonym miastem i nie stać nas na ciągłe remonty” – dodał Wójtowicz.

Internauci odpowiedzieli szybko na słowa prezydenta.

-To że ktoś zniszczył mienie publiczne, nie oznacza jeszcze, że mieszkańcy dają przyzwolenie na takie wybryki. Wątpię też aby moje dzieci, sąsiedzi czy uczniowie mieli z tym coś wspólnego. – napisał Maciej.

-„Po co od razu na dzieci młodzież czy sąsiadów a ile tam menelów siedzi ciężko jest przejść.” – skomentowała Grażyna.

Opublikowany przez Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Prezydent twardo stoi przy swoim stanowisku i twierdzi, że na wandalizm w mieście miejsca nie ma, a mieszkańcy powinni sami dbać o swoje dzielnice. Miasta nie stać na to by Policja i Straż Miejska monitorowała takie tereny 24/h, co więcej monitoring miejski w Mysłowicach od długiego czasu nie działa gdyż problem był z przetargiem sprzed kilku lat i CBA kamery zlikwidowało. Szalę goryczy prezydenta przeważył fakt, że to była już druga tego typu poważna dewastacja tej przestrzeni.

Kto zniszczył skata park w Mysłowicach? Prezydent: "Wasze dzieci!" I się zaczęło!
Kto zniszczył skata park w Mysłowicach? Prezydent: „Wasze dzieci!” I się zaczęło!

-Dzień przed otwarciem skate parku zostały wyrwane znaki i kosze na śmieci, musieliśmy na szybko naprawiać, niektóre elementy montować, teraz się to powtórzyło i zastanawiam się czy jest sens wkładać kolejne publiczne pieniądze w to miejsce bo skoro mieszkańcy sobie tego nie szanują, to lepiej w innych częściach miasta zainwestować – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Rodzice i mieszkańcy swoje, prezydent swoje, a winnych jak nie było tak nie ma. Jedno jest pewne – internetowe utarczki problemu wandali nie rozwiążą.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close