KrajRegion

Zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych. 36-latce grozi do 8 lat więzienia

36-latka zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych. Kobieta chcąc uniknąć mandatu wręczyła policjantom łapówkę, za co grozi jej do 8 lat więzienia. 36-latka nie widziała nic niestosownego w swoim zachowaniu.

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Jadąc ulicą Fabryczną w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który popełnił wykroczenie. Mężczyzna, by mógł się bezpiecznie zatrzymać, wjechał na parking jednego z marketów. Funkcjonariusze przeprowadzając z nim czynności zwrócili uwagę na zachowanie kobiety, która przyjechała do sklepu osobowym nissanem. Nie zważając na oznakowanie zaparkowała na miejscu postojowym przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Policjanci zakończywszy poprzednią kontrolę podjęli wobec niej interwencję. Okazało się, że kobieta nie widzi nic złego w tym, że zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych. Za popełnione przez nią wykroczenie policjanci ukarali ją mandatem karnym w kwocie 500 złotych i pięcioma punktami karnymi. Kobieta nie przejmując się popełnionym wykroczeniem oświadczyła, że przecież można to inaczej załatwić. Stwierdziła z uśmiechem, że „można się dogadać, że da na dobry obiad i pojedzie dalej”, po czym włożyła do kieszeni kurtki funkcjonariusza 100 złotych. Wówczas policjanci poinformowali ją, że nie tylko odpowie za wykroczenie, ale również za przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Policjanci o wszystkim powiadomili dyżurnego bydgoskiej komendy. Ten na miejsce skierował patrol ze Śródmieścia, który przewiózł 36-latkę do komisariatu. Jeszcze tego samego dnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego usłyszała zarzuty związane z popełnionym przestępstwem i wykroczeniem.

Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

 

źr. KMP Bydgoszcz

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close