RegionWiadomość dnia

Zarząd woj. śląskiego podsumował swój pierwszy rok: Miliardy pompowane w Śląsk!

To był rok dynamicznych zmian – tak podsumowały rok swojej działalności władze województwa śląskiego. Jak podkreślał Jakub Chełstowski, marszałek województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego udało się dołożyć ponad 2 mld złotych.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-To pokazuje dynamikę wzrostu jeżeli chodzi o całe RPO i będziemy tą dynamikę utrzymywać bardzo wysoko, ponieważ zbliża się okres zamknięcia tej perspektywy finansowej. Tu są konkretne pieniądze, które pracują w gospodarce, rozwijają nasze przedsiębiorstwa, rozwijają infrastruktury, projekty twarde, projekty miękkie, społeczne, projekty dla gospodarki innowacyjne i to pokazuje, że jakość życia ulega polepszeniu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Marszałek w trakcie swojego wystąpienia przypominał o zwiększeniu nakładów na kulturę. Wśród priorytetów wymieniał walkę z niską emisją czy transformacje górnicze. Z podjętych działań pochwalił się m.in. rewitalizacją Parku Śląskiego, inwestycjami w infrastrukturę kolejową czy coraz większą liczbą dużych imprez promujących region.

Na śląski rynek trafiło sto procent więcej niż rok do roku wcześniej. To są konkretne, wymierne efekty naszej wspólnej pracy - mówił Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego
Na śląski rynek trafiło sto procent więcej niż rok do roku wcześniej. To są konkretne, wymierne efekty naszej wspólnej pracy – mówił Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego

Przypomnijmy, że województwem rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Zdecydował o tym Wojciech Kałuża – początkowo radny Koalicji Obywatelskiej, który znalazł się na liście tej partii z rekomendacji Nowoczesnej. Dziś Kałuża podkreśla, że nie zmienił barw politycznych – tylko wszedł w koalicję.

-Ja myślę, że broni nas praca. Ja jestem Ślązakiem i powiedziałem, że moją partią jest Śląsk i będę to wielokrotnie głośno powtarzał, że broni nas jak zawsze na śląsku praca, przygotowanie do tej pracy i to co się dzieje w województwie śląskim. Jeżeli ktoś będzie czynił z tego powodu jakiekolwiek zarzuty to oczywiście ja je przyjmuje, natomiast proszę zobaczyć co się przez ten rok wydarzyło. Na śląski rynek trafiło sto procent więcej niż rok do roku wcześniej. To są konkretne, wymierne efekty naszej wspólnej pracymówił Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Kadencja zarządu województwa trwa pięć lat.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close