KrajRegion

Śmierć w wypadku autokaru: Są zarzuty dla kierowcy [WIDEO]

Kierowca, który spowodował wypadek autokaru na trasie S3, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku zginęła jedna osoba, a 26 zostało rannych, w tym pięć ciężko.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn, prokurator postawił 69-letniemu kierowcy autokaru zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, której skutkiem była śmierć jednego pasażera i ciężkie obrażenia ciała wielu innych.

-Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego. O ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec niego prokurator podejmie decyzję w sobotę rano – powiedziała rzecznik. Za to przestępstwo grozi od pół roku do 8 lat więzienia.

Do wypadku autokaru doszło w czwartek po godz. 21.00 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Autobus, który jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa, przewrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej S3.

Autokarem podróżowali niepełnosprawni. Wśród pasażerów były osoby w różnym wieku, w tym dzieci. W wyniku wypadku zginęła dorosła kobieta. 26 osób zostało rannych, w tym pięć ciężko.

(źródło: TVP INFO/PAP)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close